התשובה בקצרה
במלטה, רישוי הימורים אונליין נעשה על ידי רשות המשחקים של מלטה (MGA) מכוח חוק המשחקים (Gaming Act, Cap. 583). הגשת בקשה לרישיון שירותי משחק B2C (B2C Gaming Service License) עולה €5,000, ולאחר מכן משולמת אגרה שנתית קבועה של €25,000 ובנוסף תרומת ציות (compliance contribution) חודשית לפי ההכנסות (לקזינו לפחות €15,000 בשנה). תרומת הציות ומס ההימורים הם שתי חובות נפרדות. מאז 1 באוקטובר 2026 (LN 84 of 2026) מס ההימורים על שירותי משחק הניתנים במלטה עומד על 15% לקזינו (סוג 1) ועל 10% להימורים ולסוגים האחרים. הרישיונות תקפים ל-10 שנים. בדיקת הבקשה נמשכת כ-4–6 חודשים; לאחר מכן נדרשים פריסה טכנית וביקורת מערכת לפני שאפשר לעלות לאוויר. הרישיון כשלעצמו אינו מתיר להציע הימורים במדינות חברות אחרות באיחוד האירופי.
מלטה במבט מהיר
- רגולטור
- רשות המשחקים של מלטה (MGA)
- חקיקה עיקרית
- חוק המשחקים (Gaming Act), Cap. 583 (2018), וחקיקת המשנה S.L. 583.xx
- סוגי רישיונות
- רישיון שירותי משחק B2C (סוגים 1–4); רישיון B2B לאספקה קריטית למשחקים (Critical Gaming Supply License)
- סוגי משחקים
- סוג 1 — משחקי קזינו מבוססי RNG · סוג 2 — הימורים ביחסים קבועים (fixed odds) · סוג 3 — משחקים בין שחקנים (peer-to-peer) ומשחקי עמלה · סוג 4 — משחקי מיומנות מפוקחים
- תוקף
- 10 שנים, ל-B2C ול-B2B
- זמן עד לקבלת הרישיון
- בדיקת הבקשה נמשכת כ-4–6 חודשים; אחריה פריסה טכנית וביקורת מערכת, כך שהזמן הכולל עד להשקה עשוי להיות ארוך יותר
- הון מניות
- €100,000 (סוגים 1–2) או €40,000 (סוגים 3–4), מצטבר, עד תקרה של €240,000
- מעמד באיחוד האירופי
- רגולטור של מדינה חברה באיחוד האירופי; הרישיון אינו מתיר באופן אוטומטי פעילות במדינות חברות אחרות
האם הרישיון במלטה מתאים לכם?
מתאים כאשר
- אתם רוצים לעבוד עם ספקי שירותי תשלום, מוסדות כספיים אלקטרוניים (EMI) ושותפי פלטפורמה בינלאומיים
- אתם מתכננים לפעול בשווקים בינלאומיים שבהם המודל העסקי שלכם תואם את הדין המקומי ואת תנאי רישיון ה-MGA, תחת רישיון של רגולטור מבוסס
- אתם יכולים להחזיק חברה מלטזית עם בעלי תפקידי מפתח אמיתיים ולעמוד בלוח זמנים של 4–6 חודשים
- אתם ספקי B2B שלקוחותיהם המפעילים דורשים רישיון אספקה קריטית של ה-MGA
כדאי לבחון חלופות כאשר
סוגי רישיונות במלטה
| רישיון | למי הוא נדרש | הערות |
|---|---|---|
| רישיון שירותי משחק B2C | מפעילים המציעים משחקים לשחקנים | רישיון אחד יכול לכסות כל צירוף של סוגים 1–4 |
| רישיון B2B לאספקה קריטית למשחקים | פלטפורמות, אולפני משחקים, ספקי RNG וספקים קריטיים אחרים | אגרה שנתית של €25,000–35,000 לפי ההכנסות; €10,000 לאספקה לסוג 4 בלבד |
| הודעת הכרה (Recognition Notice) | מפעילים בעלי רישיון ממדינה אחרת באיחוד האירופי/EEA הפועלים מכוח אותו רישיון | הכרה ולא רישיון מלא; ההיקף נקבע על ידי ה-MGA |
| אישור בעלי תפקידי מפתח | מנכ״ל, ציות, MLRO, טכנולוגיה, משפט ותפקידי מפתח נוספים | כל אדם עובר בנפרד בדיקת התאמה ויושרה (fit-and-proper) |
עלויות הרישיון והמסים במלטה
| חיוב | סכום | מועד | בסיס |
|---|---|---|---|
| אגרת בקשה | €5,000 | בעת ההגשה, אינה מוחזרת | S.L. 583.03 |
| אגרה שנתית קבועה, B2C (סוגים 1–3) | €25,000 | מדי שנה, מראש | S.L. 583.03 |
| אגרה שנתית קבועה, B2C סוג 4 בלבד | €10,000 | מדי שנה | S.L. 583.03 |
| אגרה שנתית קבועה, B2B | €25,000–35,000 | מדי שנה, לפי מדרגת הכנסות | S.L. 583.03 |
| תרומת ציות, סוג 1 | €15,000–375,000 | מדי חודש, לפי ההכנסות | החל מ-1.25% על €3 מיליון הראשונים |
| תרומת ציות, סוג 2 | €25,000–600,000 | מדי חודש, לפי ההכנסות | החל מ-4% על €3 מיליון הראשונים |
| תרומת ציות, סוג 3 | €25,000–500,000 | מדי חודש, לפי ההכנסות | החל מ-4% על €2 מיליון הראשונים |
| סכום ייחוס של אגרות ותרומות, B2C סוג 1 | €45,000 | שנה ראשונה | €5,000 + €25,000 + €15,000; לפני הקלות כלשהן |
תרומת ציות לעומת מס הימורים. תרומת הציות היא תשלום הקשור לרישיון, המחושב לפי סוג המשחק וההכנסות הרלוונטיות במדרגות הקבועות בחקיקה. מס ההימורים הוא מס נפרד על פעילות והכנסות הנכללות בתחולת כללי המס של מלטה. חשבו את שניהם בנפרד.
סכום הייחוס של €45,000 אינו כולל את ביקורת המערכת הבלתי תלויה, שכר בעלי תפקידי המפתח, המשרד במלטה, וכן הקמת החברה וניהולה; הביאו בחשבון גם מס חברות, מע״מ, עלויות תפעול ומסים במדינות אחרות. הון המניות אינו עלות שקועה ומוצג בנפרד. סטארט-אפים העומדים בתנאים יכולים לקבל פטור מתרומת הציות לתקופת הרישוי הראשונה, בהתאם לתנאי הנחיה של ה-MGA.
מסים
- בסיס מס ההימורים
- שירותי משחק הניתנים במלטה (שחקנים במלטה) בלבד — לא כלל ה-GGR (הכנסה גולמית מהימורים)
- שיעור המס מ-1 באוקטובר 2026
- סוג 1 (קזינו) — 15% · סוגים 2, 3 ו-4 — 10% (LN 84 of 2026). עד 30 בספטמבר 2026: 5%. אופן החלת השיעורים ובסיס המס תלוי בסוג המשחק ובתנאים הטריטוריאליים שבכללים.
- מס חברות
- שיעור סטטוטורי של 35%. שיטת הזקיפה וההחזרים יכולה להפחית את נטל המס הכלכלי הכולל במבנים מסוימים, בהתאם לסוג ההכנסה, לבעלי המניות ולתנאים שבחוק. את השיעור האפקטיבי יש לחשב בכל מקרה לגופו.
- מע״מ
- LN 86 of 2026 צמצם את הפטור ממע״מ להימורים — קבלו ייעוץ מס לגבי שרשרת האספקה שלכם
מסגרת משפטית
| דבר חקיקה | מה זה אומר עבורכם |
|---|---|
| Gaming Act, Cap. 583 | רישוי, סמכויות ה-MGA, סנקציות |
| Gaming Authorisations Regulations, S.L. 583.05 | מי צריך איזה רישיון; תפקידי מפתח |
| Gaming Licence Fees Regulations, S.L. 583.03 | אגרת בקשה, אגרות שנתיות ותרומת ציות |
| Gaming Tax Regulations, S.L. 583.10 (LN 84/2026) | מס הימורים על הכנסות משחקנים במלטה, שיעורים חדשים מ-1 באוקטובר 2026 |
| Player Protection Regulations, S.L. 583.07 | כלי הימורים אחראיים, מערכת ההחרגה העצמית המאוחדת |
| Commercial Communications Regulations, S.L. 583.09 | כללי פרסום ובונוסים |
| Prevention of Money Laundering Act, Cap. 373 | איסור הלבנת הון ומימון טרור (AML/CFT); חלק II של Implementing Procedures של FIAU לענף ההימורים |
נוכחות ממשית ותנאי זכאות
- חברה הרשומה במלטה כבעלת הרישיון
- הון מניות נפרע: €100,000 (סוגים 1–2) או €40,000 (סוגים 3–4), מצטבר, עד תקרה של €240,000
- בעלי תפקידי מפתח מאושרים — מנכ״ל, תפעול משחקים, ציות, משפט, טכנולוגיה ואבטחה, ביקורת פנימית; ל-B2C גם ממונה הגנת מידע (DPO) ו-MLRO
- בדיקת התאמה ויושרה (fit-and-proper) של החברה, הדירקטורים, בעלי תפקידי המפתח והמחזיקים ב-10% או יותר
- מערכת משחקים שעברה הסמכה וביקורת של מבקר מאושר מטעם ה-MGA לפני ההשקה
הדרישות להון מניות, לתפקידי מפתח ולנוכחות ממשית של בעל רישיון מלטזי מפורטות לעיל; להשוואת הקמת חברות בין תחומי שיפוט ראו הקמת חברה לעסקי הימורים.
איך מקבלים רישיון במלטה
- שבועות 1–2
בחירת סוגי הרישיון והמשחקים
מפו את המוצרים לסוגים 1–4 (B2C) או לאספקה קריטית (B2B); הבחירה קובעת את הון המניות ואת האגרות.
- שבועות 2–4
התאגדות והון
חברה מלטזית, הון מניות נפרע, משרד רשום וקשר בנקאי.
- שבועות 2–6
מינוי בעלי תפקידי מפתח
אתרו והכינו כל אחד מבעלי תפקידי המפתח ואת חבילת ההצהרות האישיות שלו.
- שבועות 4–8
תוכנית עסקית ותיק טכני
תוכנית עסקית ותחזיות לשלוש שנים, ארכיטקטורת המערכת ומדיניות (AML, הימורים אחראיים, תלונות, פרסום).
- שבוע 8
הגשה ל-MGA
הגישו את הבקשה דרך פורטל ה-MGA ושלמו את האגרה של €5,000.
- שבועות 8–20
בדיקת התאמה ויושרה ובחינה עסקית
ה-MGA בוחנת את המסמכים, מבנה הבעלות, המימון, האנשים ואת כדאיות המודל העסקי, ועשויה לבקש הבהרות או מידע נוסף.
- ~60 יום
ביקורת מערכת והשקה
פרסו את סביבת הייצור, עברו את ביקורת המערכת הבלתי תלויה, התחברו למערכת ההחרגה העצמית המאוחדת ועלו לאוויר.
- שוטף
ניהול הרישיון
דיווחים חודשיים על תרומת הציות והמס, אגרה שנתית, דיווח על בעלי תפקידי מפתח וביקורות ציות.
רשימת מסמכים
מסמכי תאגיד
- תזכיר ותקנון; תעודת התאגדות
- תרשים מבנה הקבוצה עד לבעל השליטה בפועל (UBO)
- אסמכתה לפירעון הון המניות
- פרטי המשרד הרשום והבנק
אנשים
- טופסי הצהרה אישית לדירקטורים, לבעלי השליטה בפועל, למחזיקים ב-10% ומעלה ולבעלי תפקידי מפתח
- תעודות זהות מאומתות, אישור כתובת, תעודות יושר
- קורות חיים המעידים על כשירות לכל תפקיד מפתח
עסקים וכספים
- תוכנית עסקית ותחזיות פיננסיות לשלוש שנים
- ראיות למקור הכספים ולמקור העושר
- דוחות כספיים מבוקרים של הקבוצה, אם קיימים
טכנולוגיה וציות
- תיאור ארכיטקטורת המערכת והאירוח
- רשימת משחקים ותעודות הסמכה
- מדיניות AML/CFT ומינוי MLRO
- מדיניות הגנה על שחקנים, טיפול בתלונות ופרסום
אחרי קבלת הרישיון
דיווחים חודשיים
דוחות תרומת ציות ומס הימורים מוגשים מדי חודש דרך פורטל ה-MGA.
אגרה שנתית
אגרת הרישיון השנתית הקבועה משולמת מראש מדי שנה.
ביקורות
ביקורות ציות לאחר השנה הראשונה ובאופן תקופתי; בחינות מערכת בעת שינוי מהותי.
תפקידי מפתח
החלפת בעלי תפקידי מפתח ובעלי מניות מהותיים מחייבת אישור מראש.
הגנה על שחקנים
מערכת ההחרגה העצמית המאוחדת, כלי הימורים אחראיים, כללי תקשורת שיווקית.
AML
דיווח ל-FIAU, הערכת סיכונים, קו דיווח של ה-MLRO.
מלטה בהשוואה לתחומי שיפוט אחרים
| מלטה | האי מאן | קוראסאו | רומניה | גיברלטר | |
|---|---|---|---|---|---|
| אגרות רישיון שנתיות | €25,000 + תרומה (מינימום €15,000) | £36,750 | €47,450 B2C · €24,490 B2B | €1,280,000 B2C · €45,500 B2B בשנה הראשונה, ולאחר מכן €35,000 | £50,000–200,000 B2C (לפי GGY) |
| מס על GGR | 15% / 10% על שחקנים במלטה | מס של 0.1–1.5% מה-GGY | 0% על GGR בינלאומי | 30% מ-GGR, מינימום €480,000 | מס של 0.15% (£100,000 הראשונים פטורים) |
| זמן לקבלת רישיון | 4–6 חודשים | 10–12 שבועות | 2–5 חודשים | 6–9 חודשים B2C · 2–3 חודשים B2B | 3–6 חודשים |
| נוכחות ממשית | חברה במלטה, תפקידי מפתח, ביקורת מערכת | 2 דירקטורים תושבי האי, Designated Official, שרתים באי מאן | מושב, דירקטור מנהל, משרד, MLRO, אנשי מפתח | B2C: חברה רומנית או מוסד קבע, שרת מראה · B2B: חברה רומנית, או חברה מהאיחוד האירופי/EEA/שווייץ עם נציג מקומי | משרד, בכירים, ציוד |
| מעמד | רגולטור באיחוד האירופי | תלות הכתר | אופשור (ממלכת הולנד) | רגולטור באיחוד האירופי | טריטוריה בריטית מעבר לים |
כל תחומי השיפוט זה לצד זה, עם מסננים: השוואת תחומי שיפוט לרישיונות הימורים. ברומניה נדרש למפעילים רישיון סוג 1 (B2C), ולספקים — רישיון סוג 2 (B2B). כך אנחנו מנהלים בקשה: שירותי ייעוץ בתחום ההימורים.
רישיון הימורים במלטה — שאלות נפוצות
האם מלטה יכולה להכיר ברישיון הימורים ממדינה אחרת?
כן. מכוח Gaming Authorisations Regulations, ה-MGA יכולה להנפיק הודעת הכרה (Recognition Notice) להיתר ממדינה אחרת באיחוד האירופי/EEA, או ממדינה שלדעתה מעניקה הגנות שוות ערך. האגרה היא €5,000 בשנה, וההודעה נבחנת מחדש מדי שנה. ראו אילו תחומי שיפוט מכירים ברישיונות הימורים זרים (באנגלית).
כמה עולה רישיון הימורים במלטה ב-2026?
הגשת בקשה לרישיון B2C עולה €5,000, ולאחר מכן €25,000 בשנה (סוגים 1–3) ובנוסף תרומת ציות חודשית לפי ההכנסות, עם מינימום שנתי של €15,000 לקזינו ו-€25,000 להימורים. סכום הייחוס לרישיון סוג 1 הוא €45,000 בשנה הראשונה, לפני הקלות כלשהן ולא כולל ביקורת מערכת, משרד, כוח אדם והון מניות.
מהו שיעור מס ההימורים במלטה מאוקטובר 2026?
מ-1 באוקטובר 2026 (LN 84 of 2026) מס ההימורים על שירותי משחק הניתנים במלטה הוא 15% למשחקי קזינו מסוג 1 ו-10% לסוגים 2, 3 ו-4, ואינו מוטל על כלל ה-GGR. לפני מועד זה השיעור היה 5%. מס ההימורים נפרד מתרומת הציות.
כמה זמן לוקח לקבל רישיון MGA?
בדיקת הבקשה נמשכת כ-4–6 חודשים כשהתיק מלא. לאחר מכן משלימים את הפריסה הטכנית ואת ביקורת המערכת (כ-60 יום), כך שהזמן הכולל עד להשקה עשוי לעלות על תקופת הבדיקה.
האם רישיון MGA מאפשר לפעול בכל האיחוד האירופי?
לא. אין דרכון הימורים אירופי. כל שוק מוסדר באיחוד האירופי (גרמניה, איטליה, ספרד, רומניה, הולנד…) דורש רישיון משלו. את תנאי הכניסה יש לבדוק בכל שוק בנפרד.
איזה הון מניות נדרש?
€100,000 לסוגים 1 ו-2, €40,000 לסוגים 3 ו-4, מצטבר בין הסוגים ועד תקרה של €240,000. על החברה לשמור על הון עצמי חיובי, כנדרש בכללים.
האם צריך אנשים במלטה?
כן. נדרשות חברה מלטזית ובעלי תפקידי מפתח מאושרים, וה-MGA דורשת נוכחות תפעולית אמיתית ומילוי אפקטיבי של התפקידים הרלוונטיים. חלק מהתפקידים אפשר להעביר למיקור חוץ אצל ספקים מאושרים, אך מיקור החוץ אינו פוטר את בעל הרישיון מאחריותו המשפטית.
MGA או קוראסאו?
קוראסאו בדרך כלל זולה ומהירה יותר, ואין בה היטל מקומי על GGR בינלאומי; רישיון MGA יכול להקל על בחינתכם אצל מוסדות פיננסיים ושותפים מסוימים שאינם מקבלים בעלי רישיון מאופשור. קבוצות רבות מחזיקות בשניהם.
מקורות
הנתונים נבדקו מול הרגולטור והחקיקה המפורטים להלן נכון לתאריך 13 באוקטובר 2026. אגרות, שיעורי מס ורשימות של שווקים מוגבלים משתנים — בדקו איתנו את הנתונים העדכניים לפני השקעת הון. זוהי הגרסה העברית של העמוד באנגלית; במקרה של סתירה, הגרסה האנגלית גוברת.
בדקו אם הרישיון במלטה מתאים לכם — לפני שאתם משלמים אגרה
לפני שמוגש מסמך כלשהו, אנחנו בודקים את שרשרת הבעלות, את ההתאמה לבנקים ולפתרונות התשלום בשווקים שלכם, ומתמחרים את מלוא העלות של השנה הראשונה. לאחר מכן אנחנו מקימים את החברה, מכינים את תיק הבקשה ומנהלים את הקשר עם הרגולטור עד לעלייה לאוויר.
לתיאום שיחת התאמה חינם